Yiyin Birbirinizi !

480781_555706894502430_2007123248_nNe kadar garip bir ülkeyiz(!). Her gün gündem ne kadar da hızlı değişiyor değil mi? Buna rağmen biz ülke olarak hala normal bir şekilde hayatımıza devam ediyoruz. Bir kişi bile gündemdeki olaya bakıp, düşünüp gereğini yapmıyor.

Son gündem konusu o kadar keyiflendirdi ki beni aynı zamanda da bir hayli düşündürdü. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek birbirlerine girdi. Birbirlerine girdi ama fiilen değil twitter üzerinden. Memleket klavye delikanlısı ile dolu olduğu için makam mevki sahibi insanların da klavyeden birbirlerine laf söylemesine şaşırmadım. Olay şu Bülent Arınç bir zamanlar canciğer kuzu sarma olduğu Melih Gökçek’e haysiyetsiz adam, Ankara’yı parsel parsel sattın dedi. Melih Gökçek de Bülent Arınç’a şerefsiz niteliğinde sözler sarfetti. Ee alimin fikri ne ise zikri de o dur. Şimdi olaya geniş bir perspektiften bakarsak her şey çok basit. Bülent Arınç baktı ki koltuğu tehlikede başladı  Melih Gökçek’e giydirmeye. Adamın bütün kirlilerini ortaya döktü. Sanıyor ki böyle yapına kendi aklanacak. Peki adama sormazlar mı Bülent Bey Ankara parsel parsel satılırken madem sizin haberiniz vardı neden buna dur demediniz? Üstelik o parsel parsel satılan yerlerin bir tanesinin üzerine yapılan bir yapının açılışında da Melih Gökçek ile kurdaleyi beraber kesiyorsunuz buna ne diyeceksiniz? Herşeyi biliyordun da neden insanlara söylemedin yoksa sende mi bu işten rant sağlıyordun demezler mi adama? Ama şu da var adam olan zaten memleketi satmaz satana da müsaade etmez. Demek ki Bülent Bey’in adamlığından söz edemeyiz.

Gelelim Melih Gökçek’e. Melih Bey sen hiç utanmadın mı memleketi satmaya? İnsan memleketini satar mı hiç?  Sattığın insanlardan da rant sağlamıyorsan bende bir şey bilmiyorum. Daha bunlar iyi günleriniz tüm yalanlarınız ortaya çıkacak merak etmeyin. Ondan sonra sizi o çobanınız Tayyip Bey de kurtaramayacak. Bu milleti nasıl kandırdığınız nasıl dolandırdığınız ortaya çıkacak. İhalelerde yaptığınız yolsuzluklar torpille makam mevki ve kadrolu iş verdiğiniz yandaşlarınız hepsi teker teker deşifre olacak. Siz bu toraklarda bir daha barınamayacaksınız. Ya intihar edeceksiniz ya da bu millet sizi bir eline geçirecek sokaklardan parça parça toplanacaksınız. Şunu da eklemeliyim sizi linç edenlerin arasında bizzat bulunacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir