Whatsapp Engelleyen Kişiye Mesaj Gönderme

whatsapp engelleyen kişiye mesaj gönderme

Whatsapp Engelleyen Kişiye Mesaj Gönderin

Günümüzde en popüler akıllı telefon sohbet uygulaması olan whatsapp insanların hem bireysel hem de grup halinde sohbet edebilmesini sağlamaktadır. Bu yazımda ise sizlere whatsapp engelleyen kişiye mesaj gönderim yönetiminden bahsedeceğim. Önce biraz whatsapp ile ilgili sizlere bilgi vereyim.

Yakın tarihte sevdiklerimize mesaj gönderebilmek için SMS paketleri alır ve bitirmeye çalışırdık. Ancak akıllı telefonlarla birlikte ortaya çıkan Whatsapp uygulaması ile mesajlaşmada yeni bir dönem başlamıştı. Whatsapp uygulaması SMS paketlerine ihtiyaç duymadan mesajlaşmaya, birbirine whatsapp ile fotoğraf gönderme, whatsapp ile ses kaydı gönderme ve whatsapp ile video gönderme gibi pek çok özelliği barındırıyordu.

Durum böyleyken whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu imkanlar da sonuna kadar kullanılmaya başlandı. Bu imkanlardan bir tanesi de mesaj almak istemediğiniz kimseyi engellemek idi. Ancak her zaman engelleyen kişi siz olmuyorsunuz, bazen sizi de engelleyebiliyorlar. 🙂

Bu durumda sizi engelleyen kişiye mesaj atma gibi bir şansınız olmuyor. Ancak bu engeli bir şekilde aşabiliyoruz. Aşağıda whatsapp engelleyen kişiye mesaj göndermek konusuyla ilgili yöntemi detaylı olarak bahsettim. Şimdi ise engelli kişiye mesaj gönderme yöntemine geçebiliriz.

Whatsapp: Engelleyen Kişiye Mesaj Atmak

Öncelikle yapmanız gereken şey, gönüllü olarak size yardımcı olacak 3.kişinin telefonundan yeni bir grup açmak. Bu 3.kişi hem sizin, hem de mesaj atmak istediğiniz kişinin arkadaşı olursa sizin için daha iyi olur. Yeni grup açarken eklenecek kişilere kendinizi ekleyin.

Yeni grup açtıktan sonra, 3.kişinin telefonuna mesaj atmak istediğiniz kişinin numarasını ekleyin. Whatsapp’ta açtığınız gruba tekrar giderek kişi ekle seçeneğinden engellendiğiniz numarayı gruba dahil edin. Bu aşamadan sonra eğer özel bir şey konuşacaksanız, size yardım eden 3.kişinin gruptan çıkmasını rica edin. Baş başa kaldıktan sonra rahat rahat istediklerinizi konuşabilirsiniz.

Aslında engellemek kavramı çoğu sosyal medya ve uygulamada, o kişiyi bir daha hiçbir şekilde görmemek anlamına geliyor. Ancak Whatsapp’ta bu yöntemle o kişiyi görmeniz mümkün. Bu da bir nevi Whatsapp’ın açığı sayılabilir. Henüz fark etmemiş olduklarını sanmıyorum ancak ilerleyen zamanlarda düzeltilebilecek bir nokta olarak düşünülebilir.

Feyyaz Dostum

Hakkında: Feyyaz Dostum

Her hususta bilgi, her hususta kazanç demektir. 1987'den beri...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir