Türk Siyasetçi Ali Güngör Kimdir?

ali güngör kimdir

Türk Siyasetçi Ali Güngör Kimdir?

Ali Güngör, 1950 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde hayata gelmiş, 16 Ekim 2014 yılında ise vefat etmiş, Türk Siyasetçidir. Milliyetçi Hareket Partisi‘nden milletvekilliği yapmıştır.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zirai Ekonomi ve İşletmecilik Bölümü mezunudur. Tarım Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Proje Uygulama ve Değerlendirme Şube Müdürlüğü, Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanlığı, Ülkü Ocakları Kurucu Başkanlığı, TBMM XXI. Dönem İçel (Mersin) Milletvekilliği yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Akciğer rahatsızlığı nedeniyle uzun süre tedavi gören Ali Güngör 16 Ekim 2014 Perşembe günü 64 yaşında hayatını yitirmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde adına cenaze programı tertiplenmiş, cenazesi Ankara Kocatepe Camii’nde kılınan öğle namazına mütakiben, Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilmiştir.

Güngör, terör örgütü mensuplarının affı ile ilgili mecliste görüşülen yasa tasarısına sert tepki göstermiştir. Bu tepki sırasında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hiçe saymış ve suçlamıştır. Bu hareketi sonrası Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden ihraç edilmiştir. Ancak kendisi yine de ideallerinden vazgeçmemiş Türk Kardeşlik Merkezi Derneği’nin kurucu üyeleri arasında yer almıştır. Dernek halen aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Kendisi dik duruşu ve doğrudan ödün vermeyen yapısı sebebiyle örnek bir birey olarak Önemli Kişiler bölümümüzde yer edinmiştir.

Feyyaz Dostum

Hakkında: Feyyaz Dostum

Her hususta bilgi, her hususta kazanç demektir. 1987'den beri...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir