Terörde Taraf Tutmak

terörde taraf tutmak

Terörde taraf tutmak şerefsizliktir!

Kaç bin kere, kaç milyon insan tarafından kaç farklı şekilde söylendi bilmiyorum. “Devlet terörist beslemeyi bıraksın!” “Terörist başı asılsın!” “Efendi teröristler mecliste barınamasın!” “Hiçbir terörist, terör destekçisi devlet memuru olmasın, devletin hiçbir imkanından faydalanamasın!” İsteklerimizin tam zıttı ne ise hepsi gerçekleştirildi. Dağdan inen hainler şehit ailelerine zorla boşalttırılan tokilere yerleştirildi. Onlarca vatansever işsiz dolaşırken bu hainlere iş imkanı verildi. Kaçak elektiriğe , belediyelerin teröristlerin isteği doğrultusunda çalışmasına göz yumuldu. Açık açık terör propagandası yapan ve teröre finansal destek sağlayanlar elini kolunu sallayarak ortalıkta dolaştı. Öcalan asılsın dediğimizde türlü bahaneler öne sürüldü. Yetmedi bir vatan haini gibi değilde inzivaya çekilmiş bir kral gibi ağırlandı!

Teröristler dağ ile yetinmedi mecliste de kendilerine yer edinip kan kokan elleriyle beyaz bayrak salladılar! Binlerce Mehmetçiğimizin canına mâl olacak emirleri veren yılan dilleriyle “barış” naraları attılar! Peki 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yaşadıklarımız isteklerimizin ne kadar uygulanabilir ve ne kadar makul şeyler olduğunun kanıtlar nitelikte değil miydi? Bu hain girişimden sonra tüm Fetullah Gülen destekçilerinin, şuan bağlantısı olmasa bile geçmişte yurtlarında, evlerinde kalan binlerce kişinin işinden, itibarından, malından edilmesi. İdamın geri gelmesi için çalışmalara başlanması. Teröristlere kaynak sağlayan, iş yerlerine, banka hesaplarına el konulması. Bir kaç gün içerisinde hükümetin önemli mevkilerine nufus etmiş bu kadar hain ortaya çıkarılabilmesi ve mesleklerinden ihraç edilip cezaevine yollanabilmesi isteklerimizin yerine getirilmesinin imkansız olmadığının kanıtı değil miydi? Bu yapılanlar ülkemizin güvenliğini sağlamak amacıyla yapıldığına göre isteklerimizin ülkemize zarar vermekten ziyade onu korumak amaçlı olduğunun göstergesi değil miydi?

Bu soruların cevabını hem kendi adıma hem de bir çoğunuz adına evet olarak kabul ediyorum. Bir sorunun cevabı daima başka bir soru sorulması gerektiği hissi veriyor. Bu evet cevabıda pkk FETÖ’den daha mı masum ? Daha mı güçlü ? Torpilli mi ? Daha mı az can aldı? Türkiye düşmanı ulkelere daha mı az maşalık yaptı? Sorularını sorduruyor. Bu soruların cevapları belli ancak önemli değil. Terörde kıyasa da, taraf tutmaya da karşıyım!

Asıl sorulması ve cevabı önem arz eden soru şu : Neden pkk üyeleri ve pkk sevicilerde FETÖ üyeleri ve destekçileri ile aynı muameleyi görmüyor ? Cevap ne olursa olsun her terörist, her güçlü Türkiye karşıtı aynı muameleyi görmeli. Ve bu muameleler asla insaf veya da af içermemeli…

Büşra Polat

Hakkında: Büşra Polat

Yaşasın Irkımın Turan Ülküsü...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir