”Svastika” Hakkında Bilmemiz Gerekenler

 

ger-fxn               1204057227_f

 

Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi’nin sembolü olan Gamalı Haç.

Partinin sembolü o dönemde çok ilgi toplamıştı ve bir çok uzman bu konuyu derinlemesine araştırma gereksinimi duymuştu. Bilinenler yetersizdi.

O dönemde bu sembolün keşfi ise Tibetli kaşiflere dayandırılmaktadır. Tibet’te ki tapınak duvarlarında ve kutsal kitaplarda sıkça yer alan bu sembol anlamlarında ‘ evrenin kutsallığı ve sonsuzluğunu ‘ içerir. Köklü Asya uygarlıklarının çoğunda manevi anlamı yüksek bu sembolün bayraklarda da  kullanıldığını ve her bir uygarlığın kendince çok kutsal anlamlar yüklendiği gözlenmiştir.

Flag_of_Ust-Orda_Buryat_Autonomous_Okrug.svg  ingushetia-flag-russia

Rusya’da Moğol bir özerk cumhuriyetin ve İnguşetya Türk Cumhuriyeti’nin bayrakları…

Svastika benzeri sembollerin Türkler’ de de çok sık kullanılması benim bu sembol üzerinde yazı yazmamın başlıca sebeplerindendir.

Araştırmalar derinleştikçe bu sembolün antik Avrupa uygarlıklarında da kullanıldığı görülmüş ayrıca geniş çapta yapılmaya başlanan araştırmalar sonunda Kuzey, Orta ve Güney Amerika’nın antik medeniyetlerinde de kullanıldığı keşfedilmiş ve Pasifik’te ki adaların yerli halklarının ve bölgedeki ”Antik Mu Kıtası ” uygarlığından kaldığı düşünülen yapı ve eserlerde sıkça kullanıldığı görüşmüştür.

swastikas globlised

İşte benim en sevdiğim nokta burasıdır. Bu sembolün Mu Kıtası kalıntıları arasında yer alması benim gözümde gerçek doğum yeridir.

Çünkü daha önce benim Mu Kıtası hakkında yaptığım araştırmalar da oradaki uygarlığın bir şekilde çevre kıtalara yerleştiği ve orada hayatlarına devam ettiğini biliyorum ve Asya-Amerika uygarlıklarının bu  Mu’dan kalma kültürlerini hala devam ettirmeleri normaldir ( Ki bu Asya-Amerika uygarlıkları arasında bir çok kültürel ortaklık vardır. ) diye düşünüyorum.

Ve zamanla Asya’dan Avrupa’ya kadar uzanan bir kültürün sadece örneğidir bu ” Svastika ” ama sorsanız Avrupalı’lar hala bizden farklı olduklarını ve kendilerinin üstün olduklarını iddaa ederler.

— Kardeşim ! Aynı dünyadayız bunu unutmayın…

 

 

 

 

 

 

1 thought on “”Svastika” Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir