Başlangıç / Teknoloji / Hatalar ve Çözümleri / Sony Xperia Ekran Görüntüsü Alma

Sony Xperia Ekran Görüntüsü Alma

Sony Xperia Ekran Görüntüsü Alma

Sony Xperia Z1Xperia  Z2Xperia  Z3Xperia  SpXperia  M4, Xperia Z5, Xperia,  M2 ve diğer Xperia serisi telefonlarda Sony Xperia Ekran Görüntüsü Alma ve görüntü almak aynı yöntemle yapılıyor.

Sony Xperia Ekran Görüntüsü Alma

Sony Xperia serisi telefonunuzla ekran görüntüsü almak için Ses Kısma ve Güç düğmesine aynı anda basıp 1 saniye kadar beklemeniz yeterli. Ses Kısma ve Güç düğmesine aynı anda basıp beklediğiniz zaman ekran görüntüsü görülecek ve ekran görüntüsü kaydediliyor yazısı çıkacaktır. Çektiğiniz ekran görüntüsüne telefonunuzun Galeri veya Fotoğraflar bölümünden ulaşabilirsiniz. Bu anlattığımız ekran görüntüsü alma yöntemi en pratik ve genel yöntemdir. Bu yöntemin dışında telefon modelinize ve android sürümüne göre güç düğmesine basılı tutup gelen ekrandan ekran görüntüsünü al seçeneğini kullanarak da ekran resmi çekebilirsiniz.

Sony Xperia modellerinde ekran görüntüsü resimleri dahili hafızada Pictures>Screenshot klasörüne kayıt edilir. Telefonunuzu bilgiyasayara bağlayıp ekran görüntüsü resimlerine bu klasörden ulaşabilirsiniz.

PaylaşShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Hakkında: Feyyaz Dostum

Feyyaz Dostum
Her hususta bilgi, her hususta kazanç demektir. 1987'den beri...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir