Şerefli Ölüm

Şerefli Ölüm - Büşra Polat
şerefli ölüm - Büşra Polat
şerefli ölüm – Büşra Polat

şerefli ölüm!

Şerefli Ölüm! – Büşra Polat

İmansız askerin,korkak paşanın bir boyuna bir de enine tükür. Kaçarken vurulup yere düşenin Bir leşine bir de kanına tükür diyen Abdürrahim Karakoç ne de güzel anlatmış şerefli ölümü. Evet şerefli ölüm, en şerefsiz insanların bile en büyük isteği budur sanırım.

Her şeyde olduğu gibi şerefli ölmenin de bir bedeli var. Önce şerefinle yaşayacaksın, hak yemeyeceksin, güçlü diye sırtlanın yanında yer alıp zayıf ama haklıyı ezmeye kalkmayacaksın. Hele hele de hiç kaçmayacaksın düşmandan. Evini, namusunu, silahını, ülkeni bırakıp kaçmayacaksın!

(*)Irak Ordusu Kara, Hava, Deniz ve Irak Özel Kuvvetlerinden oluşuyor. 276,000‘i silah başında, 342,212 rezerve, toplamda 618,812 askeri gücü var. Silahlı kuvvetler içerisinde bulunan personeller 18-49 yaş aralığından oluşmaktadır. Baktığınızda güçlü bir ordu sayılabilir. Ama bu ordu, IŞİD Irakta etkin olmaya başladığı anda silah bırakıp kaçan korkak askerlerden oluşmaktaydı. Kaçışlarıyla birlikte şerefli ölüm hakkını kaybeden insanlardı bunlar.

Türkmen Dağı
Türkmen Dağı Mücahitleri

Öyle de oldu! Hepiniz denk gelmişsinizdir. Işid gövde gösterisi yapmak ve düşmanlarını korkutmak için (Irak askerlerinin umutsuz kaçışından anlaşıldığı üzere işe yarıyor.) çektiği bir videoda kaçmaya çalışırken yakaladığı Irak askerlerini kamyonlarla boş bir alana getiriyor. Devamında bir kısmı kamyon kasasında bir kısmı ise yerde elleri kelepçeli esirlerin IŞİD militanlarına yalvarmaları yer alıyor. Sonrası malum yüzlerce asker kurşunlanarak öldürülüyor. O askerler kaçarken ölmek yerine cephede ölmeyi tercih etse böyle mi olurdu diye demeden edemiyorum. Hele de ne Amerika’dan ne Rusya’dan ne İsrail’den en acısı da can kardeşi Türkiye’den silah, asker yardımı almadan direnen Türkmenleri görünce ulan bu kadar “Şerefli Ölümü” hak eden başka bir millet olabilir mi demeden hiç edemiyorum.

Şimdi bana YPG, PYD ve Peşmerge direnişinden, Ayn El Arap’tan (Kobane) dem vuracak, insanları cahil yerine koyan çok bilmişlerin olduğunu biliyorum. Ve onlara (**)DAEŞ ile savaşta Irak’taki Peşmerge birliklerini MILAN anti tank füzeleri ve tahrip gücü yüksek ‘DM51A1‘ model el bombalarıyla donatan Almanya’nın bu silahları PKK’nın eline geçmiş olabilir.” (***)Amerikan askeri nakliye uçaklarının, Suriye’nin kuzeyinde Haseke bölgesine dün gece 50 ton cephane indirdiği bildirildi.” gibi Amerika, Almanya, İsrail gibi terörist ülkelerin yardımlarını hatırlatarak sizinki direniş değil danışıklı dövüş demek istiyorum. Ve Kürtler üzerinden yapılan danışıklı dövüş niyeyse bana Filistin‘i hatırlatıyor. İngilizler’in yardımıyla oraya yerleşen, toprakları gasp eden Yahudileri hatırlatıyor, türlü vahşilik ve toplu kıyımlarla İsrail devletini kuran Siyonist Çeteleri hatırlatıyor.

Olmamasını ümit ettiğim bu durum gerçekleşirse arada kalacak kimsesiz Türkmen kardeşlerim aklıma geliyor. İşte o zaman diyorum; yazık olacak şerefiyle yaşayan Irak Türkmenlerine, yazık olacak ailelerini Hatay sınırına bırakıp tekrar savaşa dönen Suriye Türkmenlerine! Yazık olacak “Şerefli ölümü şerefsiz yaşantıya tercih edenlere“…

Dipçe: Haseke, Kürt savunma gücü YPG ve YPJ ile Arap müttefiklerinin kontrolündeki bir bölge ve Cizire Kantonu adı verilen yönetim biriminin parçası.

Kaynakça:

Wikipedia
Sabah Gazetesi
BBC.com

Büşra Polat

Hakkında: Büşra Polat

Yaşasın Irkımın Turan Ülküsü...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir