Said-i Nursi Gerçek Yüzü

Said Nursi Gerçek Yüzü

Said Nursi Gerçek Yüzü

Said Nursi Gerçek Yüzü başlığı sizlere garip gelebilir. Ancak herkesin Said Nursi olarak bildiği ama asıl adı, “Said Kûrdi” olan kişi İslam alimi değildir… Zamanın en büyük alimi olduğu ise nurcuların bir uydurmasıdır ve gülünecek bir olaydır.

Onun, islam alimi olmadığını ispatlamak zor değildir.
Kendi anlattığı hayat hikayesine baktığınız zaman İslam Alimi olamayacağını görebilirsiniz.

Doğru düzgün bir medrese eğitimi yoktur !
Çeşitli medreselere girmiş ve hepsini yarım bırakmıştır.
Bugünkü tabiri ile söylemek gerekirse, ilkokul mezunu bile değildir.

Ayrıca yarı ümmi olduğunu gene kendisi söylemiştir
Yarı ümmi demek okuma yazması tam olmayan, düzgün olmayan demektir.

Böyle birisi için, islam alimi demek veya bediüzzaman diyerek zamanın en büyük alimi olduğunu iddia etmek, gerçek İslam alimlerine hakaret etmek demektir.

Hem zaten kendisine İslam Alimi diyen ve kendi kendine Bediüzzaman lakabını alan kişi de Said-i Kûrdi’dir.

İslam alimi olmak, Bediüzzaman lakabına sahip olmak, öyle kolay bir şey olmasa gerek.
Bütün İslam Dünyasının, sizin büyük bir alim olduğunuzu kabul etmesi gerekir.
Halbuki Said-i Nursi’yi; İran, Suudi Arabistan, Katar,Mısır, Pakistan gibi islam ülkelerini bir kenara bırakın, daha düne kadar Türkiye’de bile belli bir kesim tanıyordu.

Said Nursi Gerçek Yüzü Saklandı

Geniş halk kitlesi,onu tanımadığı için, Hür Adam gibi filmler çekmek zorunda kaldılar. Medya ve İnternet vasıtası ile onu tanıtma çalışmalarına ve İslam Alimi olduğu yalanını söylemeye devam etmekteler.

Alıntı.

Feyyaz Dostum

Hakkında: Feyyaz Dostum

Her hususta bilgi, her hususta kazanç demektir. 1987'den beri...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

3 Comments on “Said-i Nursi Gerçek Yüzü”

  1. Yanlış bilgi. Öncelikle said kürdi lakabını ona kürt düşmanları veriyor, o da adını said nursi yapıyor. 2. Olarak yarı ümmi olduğu için alim olamayacağını söylüyorsunuz fakat peygamber efendimiz sav. Tam olarak ümmiydi. Okuma yazması yoktu ve o peygamberdi. 3. Olarak medreseleri yarım bırakmasa da o küçük yaşta 90 cilt kitap ezberleyerek tüm alimleri hayretler içinde bırakmıştır. Hatta bir gün tüm alimler karşısına dizilir ve ona çok zor sorular sorarlar o da hiç takılmadan hepsini yanıtlar. Ayrıca bediüzzaman lakabını ona kendisi değil asrın alimleri, onun ilmini gören zatlar vermiştir. Ve ümmi olması alim olmasına engel olamaz çünkü zaten kitapları kendisi yazmıyor Kendisi söylüyor Ahmet hüsrev altınbaşak yazıyor.

  2. samanın enbüyük alimlerine dil usatanın buna üsdat hz leride dahildir bu ancak ilim vede cahil insanlar düşman olur başaka diyeceğim yoktıur

  3. ULAN SİZİN O ALİMİ ELEŞTİREBİLMENİZ İÇİN ÖNCE YA ONUN OKUDUĞU 90 CİLT KİTABİ EZBERLEMENİZ VEYAHUT ENAZINDAN KITAPLARINI BAŞTAN SONA OKUMAZIZ GEREK.HADDİNİZİ BİLİN BE. EDEP YA HU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir