PTT’den Alkışlanacak Kitap Kampanyası

ptt logo
PTT’nin resmi açıklaması şu şekilde:

“Kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi ve eğitim ve kültür alanlarındaki gelişmelere katkı sağlanabilmesi amacıyla maddi çıkar gözetmeksizin kitap taşımacılığında büyük indirim yapılarak destek sağlanmıştır.
01/03/2012 tarihinde hayata geçirilen bu proje kapsamında, 1(bir) kg ağırlığa kadar olan muhteviyatında kitap bulunan bireysel APS Kurye gönderileri 3,00 TL ücretle , 1(bir) kg ağırlıktan fazla olan APS Kurye/Kargo gönderileri ise mevcut tarife üzerinden % 50 indirim uygulanarak kabul edilmektedir.”

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bu konuda deneyimlerimden istifade ederek birkaç noktaya değinmek istiyorum. Çoğu PTT çalışanı bu projeden habersiz, kitaplarımızı şubeye götürdüğümüzde kimisi kampanyanın süresinin bittiğini kimisi bu işlemin sadece merkez şubelerde yapılabileceğini kimisi de böyle bir kampanyanın olmadığı yönünde diretiyorlar. Eğer bu durumla karşılaştığınızda size vereceğim öneriyi yerine getirirseniz PTT çalışanlarının kendilerinden bihaber yaşamaları sizi etkilemez.

Eğer yukarıdaki durumlardan birini yaşıyorsanız, personele aşağıdaki uygun kodlardan birini “Müşteri No.” kısmına yazmalarını rica edin, ret ediyorlarsa diretin. Bunu gerçekleştirdiklerinde monitörde “Kitap Taşıma Kampanyası” ibaresini görecekller ve o zaman ikna olacaklardır. Böylelikle indirimli olarak kitaplarınızı gönderebilirsiniz

Eğer göndereceğiniz kitaplar 1 kilogramdan az ise kullanacağınız kod; 401280698

Eğer göndereceğiniz kitaplar 1 kilogramdan fazla ise kullanacağınız kod; 100128070

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir