Periskop Nedir?

Teknolojinin hızla yayılması ile birlikte sanal iletişim araçları da gelişmekte.  Adını  duyararak, hızla yaygınlaşan Periskop Twitter tarafından alınan mobil uygulamadır. Periskop uygulaması olan kişiler bu uygulamada takip etme özelleği ile istedikleri kişilerin canlı yayınlarını izleyebilirler.

Bunun ile birlikte kendilerinin de canlı yayın yapabildikleri Periskop görüntülü bir uygulamadır.  Canlı yapan kişiye yazılar yazarak istediğiniz soru ve cevapları ileterek, iletişim kurabilirsiniz. Ünlülerin de kullandığı uygulama gündemde büyük ses getirmeye devam etmektedir.

100 milyon dolar gibi bir ücrete tabi tutulan uygulama mart ayında Twitter tarafından satın alınarak günümüze sunulmuştur.  Twitter üyeliğiniz ile girebildiğiniz  Periskop’da canlı yayına yorum yapabildiğiniz gibi beğeni durumunuda görebiliyorsunuz.  Çeşitli ifadeler gönderme seçeneği ile de yorumunuza ifadeleriniz ile eğlenceli hale getirebiliyorsunuz.

Yeniden oynatma özelliği ile de birçok özelliği olan Periskop, İOS cihazlarda kullanılabilmektedir.  Periskop uygulaması yüklü olan kişilerde Watch, Broadcast ve People seçenekleri olmaktadır.  Bu seçeneklerin neye yaradını merak ediyorsanız Watch ile başlayalım. Bu seçenek ile o anda canlı yapan kişileri görebilmenizi sağlmaktadır. Broadcast  seçeneği ile ise kendi canlı yayınınızı yapabilmekteseniz.

Son olarak People sekmesinden de, uygulamayı kullanan tüm kişileri görebilir ve takip edebilirsiniz. Bu seçenek size dünya genelinde Periskop’u kullanan tüm kişileri göstermektedir. Canlı yayınızı yaparken sizi kimlerin izlediğini görebildiğiniz gibi siz de başkasının canlı yayınını izlerken o kişide sizin izlediğiniz bilgisini ekranında görebilmektedir.

Perisearch Kullanıcı Bilgileri

Web üzerinden kullanıcıları ve profil bilgilerini incelemek  isterseniz Perisearch’a bir göz atmanızı öneririm. Burada aktif kullanıcılara, detaylı profil bilgilerini ve en çok ilgi gören yayınlara ulaşabilir yayınları ülkelere göre kategorize edebilirsiniz.

 

Feyyaz Dostum

Hakkında: Feyyaz Dostum

Her hususta bilgi, her hususta kazanç demektir. 1987'den beri...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir