Nasıl Şaman Olunur? Madde Madde Anlatım

Şaman
Temsili Şaman Figürü

1. Adım: Öncelikle emin misiniz onu iyice düşünmeniz gerekmektedir. Şaman yeryüzüne sağlık huzur ve mutluluk getirir(Kara şamanlardan bahsetmiyorum) Ten tanrı inancıdır. 2 Kutsal ruh olduğu kabullenilir(Müslümanlıkta meleklerle kıyaslayabiliriz) 1-Erlik: Kötü ruhtur Bkz: Şeytan Halkı günah işlemeye teşvik eder manevidir.
2-Ülgen:Ülgen iyi ruhtur insanların kötülük yapmasına karışmaz ama iyiliği teşvik eder. Manevidir.
Öldükten sonra 2 dünya vardır 1 Kızıl tamu: Kötülerin cezalarını çektiği yer Bkz Cehennem
2 Uçmağ: İyilerin ödüllendirildiği yer Bkz: Cennet
Bu bilgileri öğrendikten sonra 2. Adıma geçelim.

2. Adım:Bu bilgileri öğrendikten sonra şaman olmayı içtenlikle dileyen adaydır ama bilinmektedir ki Şaman olmayıp da şamanların yaptıkları yapılabilir (Yer altı iniş çıkışlar dışında) Bu kişilere Şamanist denir. Şaman hemen olunmaz haberci rüyanızı beklemeniz gerek. Gelmez demeyin birgün mutlaka gelecektir. Benim olduğu gibi. Haberci rüyanızdan sonra malzemeleri hazırlamaya başlayabilirsiniz. Bu çok meşakatli bir işlemden sonra hazır olur kendi kafanıza göre süslenmemelidir.(Şaman davulu herzaman aynıdır profilimde olduğu gibi) Gözünüzü kapatın. Davulun tokmağını gördüğünüzü hayal edin ama siz imgelemeyin sadece tokmak. Tokmağın kendi kendine şekil bulduğu ve dışında farklı süslemeler olacağını göreceksiniz(Gözünüz kapalıyken yapın) Gördükten sonra yapmaya başlayabilirsiniz yapamıyacaksanız çizin el işi yatkın olan size yardımcı olur. Bu iki malzeme neden gereklidir. Çünkü bu malzemelerin yüzyıllardır kullanıldığını göz önüne alırsak işimize yarayacağını düşünebiliriz. Tılsım gibi düşünün. Diğer malzemeler şart değildir.

3.Adım: Malzemelerimizi de hallettik ancak bunların kullanımı kafanıza göre değildir. Ben yaptım ama sadece yanımda durur kullanmıyorum çünkü açıkçası bende pek bilmiyorum ve Atalarımıza saygısızlık yapmak istemem ama araştıracağım ve bulacağım. Ne yazıkki artık okadar bir bilgi yok bu konular hakkında ama şöyle düşünüyorum Moğolistanda şamanların bulunduğu boylara gidersem gerekli bilgiler alabilirim. Herneyse malzemelerden sonra büyülere geçelim ki yalnız biz şamanlar bunlara büyü demiyoruz ben temsilen diyorum. Şifacılık en önemlidir ve benim paylaştığım yazılardan öğrenebilirsiniz. Sayfada bolca paylaştım onları siz el kitabınıza not edin lazım olur. Şifacılık 2 çeşittir
1 Holistik şifacılık: Bu şifacılık insanın enerjisiyle farklı bir bedene sağlık aktarılmasına denir. Fiziksel rahatsızlıklar veya psikolojik rahatsızlıklar içinde uygulanabilir. Araştırıp hakkında bilgi edinebilirsiniz.
2 Bitki şifacılığı:Bildiğiniz üzere bitkilerin karışımlarından öz sularından şifa yapılarak hastalara uygulanmasıdır ama dikkat edilmelidir şifa yapacağım derken zehir yapılabilir bilmediğiniz otlardan. Bunuda araştırın derim.

4. ve son adım: Artık neredeyse şaman olduk :). Son bir adım kaldı oda yeraltı iniş çıkışlar. Astral seyahattır bir nevi. Bu konu hakkında bilgi almak için Facebook’tan Şaman Büyüleri adlı sayfaya mesaj atabilirsiniz.

Feyyaz Dostum

Hakkında: Feyyaz Dostum

Her hususta bilgi, her hususta kazanç demektir. 1987'den beri...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir