Nasıl Astrolog Olunur? Astrolog Olmak

nasıl astrolog olunur

Nasıl Astrolog Olunur? Astrolog Olmak

Dünyanın en farklı mesleklerinden birisi olan astrologluk hakkında merak edilen sorulara yanıt verecek olan Nasıl Astrolog Olunur? başlıklı yazıyı hazırladık.

Astrolog nedir?

Astroloji yıldızların gökteki yerlerinin,bizim bulunduğumuz dönem,bölgedeki konumları ve zamanla beraber değerlendirerek birtakım çıkarımlar yapılması temeline dayanır,bu çıkarımları yapan kişilere astrolog denir.

Astrolog Nasıl Olunur?

Astroloji günümüzün popüler ve gitgide sektörü genişleyen alanlarından birisi haline gelmeye başlamıştır. Hal böyleyken nasıl astrolog olunacağını da bilmekte fayda vardır.

Astroloji bir hobi, ilgi alanı gibi dursa da günümüzde astrolojiye ilişkin sertifikalı eğitim veren kuruluşlar mevcuttur. Bu kuruluşların vereceği eğitimler sayesinde sertifikalı bir astrolog olabilirsiniz. Bu eğitimler yüz yüze olabildiği gibi internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde de verilmektedir. Başlangıç ve ileri seviyeli seçeceğiniz sertifika programına göre elementlerden horoskoplara yıldız haritası okumaya kadar bir çok alanda uygulamalı ve teorik eğitim alma şansınız var.

Amerika ve Avrupa’da birçok Astroloji okulu ya da akademisi vardır. Bu akademilerden birine giderek ya da uzaktan sertifika eğitim programlarına kayıt olarak bir astrolog olabilirsiniz.

Astrolog olmak istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalardan da mutlaka bahsetmeliyiz.

  • Öncelikle astrolojiyi falla yada büyücülükle karıştırırsanız bu sizin saygınlığınızı ve güvenilirliğinizi zedeleyecektir. Astroloji doğum bilgileri ve gök cisimlerinin analizini birleştiren kişilerin karakterleri ve gelecekleri hakkında tahminde bulunmayı sağlayan bir inanç sistemidir. Ne olmak istediğinizin farkında olmalısınız.
  • Astrolog olmak için güçlü iletişim becerilerine sahip, hitabet sanatında yetenekli olmalısız. Bu sayede kendinize takipçi katmalı medya içerisinde istenilirliğinizi arttırmalısız.
  • Astrolojiyi bir hobi gibi değil bir iş gibi görmeli onu ciddiye almalısınız.
  • Astroloji bir inanç sistemi olduğu için toplumunuzu iyi tanımalısınız bu nedenle sosyoloji bilimi ile de içli dışlı olmalı toplumdaki gelişmeleri takip etmelisiniz.
  • Astroloji hakkında yazılmış İngilzce, Türkçe kitaplar okumalısınız.
  • Diğer astrologları da takip etmeli çelişki yaratacak önermelerde bulunmamalısınız. Yaptığınız yorumlara ispat niteliğinde bilgiler de vermelisiniz. Bu nedenle gök cisimlerinin hareketlerini ayrıntılı bir şekilde takip etmelisiniz.
  • Ayrıca astronominin hesaplama gibi bölümleri olduğunu bilmeli bu tür amaçlar için yazılmış bilgisayar programlarını kullanmayı öğrenmelisiniz.
  • En önemli nokta ise söylediğiniz her bir kelimenin insanların hayatları üzerinde büyük etkiler yaratabileceğini unutmamalısınız.

Bir astrolog gök cisimlerinin burçlar üzerindeki günlük haftalık aylık hatta yıllık etkileşimlerini yorumlayıp diğer burçlarla uyumunu inceleyebilmektedir. Üstelik ünlü bir astrolog olursanız gazete ve dergilerde yer alan günlük köşelerin sahibi olup para kazanabileceğiniz gibi TV yayınlarında yer alabilir, blog veya web sitelerinde yazacağınız yazılar ile iyi paralar kazanabilirsiniz.

Feyyaz Dostum

Hakkında: Feyyaz Dostum

Her hususta bilgi, her hususta kazanç demektir. 1987'den beri...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir