MHP ve Turancılık Anketi

Facebook‘un önde gelen Türkçü – Turancı gruplarından birinde bir anket yaptık. Anketimizin sorusu

  • Sizce Milliyeti Hareket Partisi Türkçü – Turancı kesimi temsil ediyor mu? idi.

Şık olarak da;

  • Evet
  • Hayır
  • Kısmen / Kararsızım

seçenekleri mevcuttu. Türkçü – Turancı grup bu soruya aşağıdaki gibi tepki verdi.

soru cevap

Bu durum bizlere gösteriyor ki Türkçü – Turancı kesim Milliyetçi Hareket Partisi‘ni kendilerine eski kadar yakın bulmuyor. Tabi ki 63 kişinin katıldığı anket yanıltıcı olabilir. Ancak bu anketi yaptığımız kesim bence çok önemli. Sinan Oğan gibi daha çok Türkçü yanıyla tanıdığımız kimselerin MHP‘den ihraç edileceğine dair çıkan haberler ve yaşanan olaylar insanları bu şekilde düşünmeye sevk etmiş olabilir. Bu nedenle Milliyeti Hareket Partisi’nin bu kesime, doğru ve yeni politikalar izlemesi, onları yanına çekmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü, Osman Pamukoğlu‘nun partisi HEPAR‘ın da seçime girmeyeceğini açıklamasından sonra bu kesimin oy vereceği doğrudan bir oluşum kalmıyor. Haliyle bu kesim ya oy kullanmayacak ya da mecburiyetten diğer partilere oy kullanacaklar.

Bu kitlelere yakınlaşmak adına uygulanacak politikalar, Milliyetçi Hareket‘e mutlaka bir dönüş sağlayacaktır. Sayın Devlet Bahçeli belki bu grupları küçümseyebilir. Ancak Bahçeli’nin danışmanlarının toplum hareketlerine ve fikirlerine karşı güncel kalabilmeleri ve bu güncellik doğrultusunda Bahçeli’yi doğru yönlendirmeleri şarttır.

Bizler devletimiz ve milletimiz adına hayırlısını dilemekteyiz. Sessiz ve çaresiz zulmün sonlanması için büyüklerimizin taşın altına elini koymaktan çekinmemesi ve büyüklüklerini göstermesi gerekmektedir.

 

Feyyaz Dostum

Hakkında: Feyyaz Dostum

Her hususta bilgi, her hususta kazanç demektir. 1987'den beri...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir