Mersin – İskenderun Tren Seferleri Kampanyası

Mersin İskenderun Tren Seferleri Kampanyası

Mersin – İskenderun Tren Seferleri Kampanyası

Mersin – İskenderun arası tren seferleri günde yalnızca bir kere oluyor

Mersin İskenderun Tren Seferleri Kampanyası
Mersin İskenderun Tren Seferleri Arttırılsın Kampanyası

İçel’den İskenderun’a ya da İskenderun’dan İçel’e demiryolu aracılığıyla gitmek için günde yalnızca bir sefer konuluyor. Mersin’den İskenderun’a saat 17.50’de, İskenderun’dan Mersin’e de saat 07.15’te.

Mevzubahis güzergâh, günde yüzlerce insana hizmet ediyor, Özellikle İskenderun’dan Adana ve Mersin’e gitmekte olan öğrenci ve Adana’ya giden hasta sayısı inanılmaz yüksek ancak tren seferlerinin günde sadece bir kere olması ve sefer saatlerinin de iyi ayarlanmamış olması hem binlerce insanı mağdur ediyor, hem de ulaşımda demiryolu tercihini pek hayli azaltıyor!

Öğrenciler daha ucuz olduğu için demiryolunu tercih etmek istiyor

Ancak sefer sayısı ve saatleri yetersiz olduğu için edilmiyor! 4 günlük bayram tatilini sırf sefer saatleri dengesiz olduğu için 1 ya da en fazla 2 gün yapabiliyoruz!

Kim tatilinin son gününü rahatça ailesiyle kahvaltı ettikten sonra dönmek yerine sabahın 6’sında kalkıp trene yetişmeye çalışmakla harcamak ister ki?

Ve özellikle tatil-bayram dönemlerinde trenlerin aşırı doluluğundan dolayı kim iki vagonun arasındaki boşlukta 20 kişiyle beraber ayakta seyahat etmek ister?!

Yeterli imkânlar TCDD tarafından sağlanmadığından trenler yolcu kaybediyor

Birçok gelişmiş ülkede demiryolları en güçlü ulaşım sistemi olarak kabul edilmiş ve kullanımda olan sistemler. Ancak ülkemizde demiryollarına yeterli ilgi gösterilmiyor. Ulaşım sistemi ve kalitesi olarak karayollarından çok daha iyi bir potansiyeli olan demiryolları, sefer sayısı azlığından ve saat dengesizliğinden dolayı bölgemizde daha az tercih edilmeye başlıyor.

GEL, MERSİN-İSKENDERUN TREN SEFER SAYISININ ARTTIRILMASI İÇİN BİR İMZA DA SEN AT, HEM RAHAT RAHAT, DAHA UCUZA VE HIZLICA SEYAHAT EDELİM, HEM DE DEMİRYOLLARIMIZIN TERCİHİ ARTSIN!

Kampanyayı imzalayarak destek olmak için TIKLAYIN.

 

Feyyaz Dostum

Hakkında: Feyyaz Dostum

Her hususta bilgi, her hususta kazanç demektir. 1987'den beri...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

One Comment on “Mersin – İskenderun Tren Seferleri Kampanyası”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir