Kabbala Nedir?

kabala1Negatif güçlerin öğretisi” olarak tanımlanan Kabbalizm temelde Seylan’ın dininin tüm Özelliklerini içerir. Masonluk tamamen kabbalist öğretiye dayalıdır: “Gelenek” veya “Ağızdan kulağa” anlamına gelen Kabbala “sır” esasına dayalıdır. Bu sırların tamamı, Jerusalem Lodge (Kudüs Locası)’nın üç Kabbalisti tarafından ezberde tutulur. Kabbalistlerden biri öldüğünde İsrail’in 70’ler Meclisi’nden (Sanhedrin) seçilen bir aday aynı bilgileri devralır. “Kabbala kitaplarının metinleri sembollerle doludur. Her devirde, bunların manasını bilen Üç Yahudi bulunur. Bunlardan Ölenin yerine, bir alt kademeden (Sanhedrin, 707er Meclisi) en iyisi seçilir, diğer

kisi tarafından sırlara vakıf edilir.” (Türk Mason Dergisi, s.21, sh.1095)”Sanhedrin üyelerinin tümü büyü bilmek zorundadır.” (Das Reich Satara, Kari R.H. Frick, sh.85)Faal, Kara büyü ve Şeytanlarla ilişki kurma ile ilgili bilgileri kapsayan Kabbala, Masonik öğretinin temelini oluşturur. Bu nedenle Kabbala’nın teorik ve pratik uygulamaları ile ilgili bilgiler 33 kademeye ayrılmıştır.

Kabbala’nın vermeye çalıştığı eğitimin özü ise metafizik güçlerle irtibat kurarak Evrenin Ulu Miman, yani Seylan’ın sırrının tüm manalarını içeren bilgiye ulaşmaktır. “Kabbala büyücülüğün anlamım kavrar, Kabbala sayesinde kara büyü dünya çapında itibar görmüştür.” (Das Reich Satans. Kart R.H. Frick. sh.J01) “Kabbala, bilinçaltının kapılarını açan ve ruhu saran manevi değerlerin dışarı çıkmasını sağlayan anahtardır. Masonluk onu insanın yaşamı anlaması için gerekli görür.” (New Age Mason Dergisi, sayı 77, sh.31) “Pratikte Kabbala, kötülüklerle ilgilenmenin yolu ve semboller yoluyla psikolojik dünya üzerinde güç kazanmanın tehlikeli bir sanatı ve büyüye dayalı bir formudur.”

(Kabbalah, Tradition of Hidden Knowledge, Z’ev Ben Shimon Halevi, sh.12) Kabbalist eğitimle yetiştirilecek adaylar, Mason Üstad-ı Azamlar tarafından dikkatle seçilir ve aday, ancak bir kademenin bilgilerini tam anlamıyla hazmedince diğer bir kademeye geçebilir. Bu taktiğe Masonik dilde “Uykulu gözlere ışığın yavaş yavaş verilmesi” denir.

Feyyaz Dostum

Hakkında: Feyyaz Dostum

Her hususta bilgi, her hususta kazanç demektir. 1987'den beri...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir