itaatkar Beyinler Köpekleşmeye Mahkumdur!

İtaatkar Beyinler Köpekleşmeye Mahkumdur!

itaatkar Beyinler Köpekleşmeye Mahkumdur!

itaatkar Beyinler Köpekleşmeye Mahkumdur! – Büşra Polat

Her tarafı kan revan olmuş, kurumları yabancılar tarafından işgal edilmiş bir ülke!
Ahlaksız programlarla, özgünlükten uzak başka kültürlerden alıntı, tarihimize ,geleneklerimize aykırı dizi filmlerle uyuşturulmuş, sorgulama yeteneği elinden alınmış işlevsiz bir nesil…

Geleceğimizi böyle hayal eden, bizi bu doğrultuda şekillendirmeye çalışan hainler tarafından yönetildiğimizin farkında mısınız? Ne muhalefetin ne de hükümetin olması gerektiği gibi çalışmadığının farkında mısınız? Kravatlı hırsızlar bankalara para stoklayacak, paşalar koltuk savaşını kazanacak diye dökülen kanın farkında mısınız?

Siyasetin girmediği tek hane, karışmadığı tek atama kalmamışken “Kız başınla karışma bu işlere.” “Sen küçüksün aklın ermez!” “Öğrencisin bulaşma okulunu bitir!” “Devlet memuru olamazsın!” “Memur adamsın başını yakarsın!” gibi yıldırıcı sözlerle eleştirme, sorgulama hakkımızın elimizden alındığının farkında mısınız? Susturuluyoruz, susmaya zorlanıyoruz! İş yapsın, bizi temsil etsin, derdimize çare olsun diye seçtiklerimize itaat etmek zorunda bırakılıyoruz!

Tamam susalım, memurlar işinden olmamak, sürgün yememek adına sussun, öğrenciler gelecekleri yanmasın diye sussun, iş adamları zarara girmemek adına sussun herkes baskıya , tehdide boyun eğsin ve sussun! Çıkarcı, işgüzar adamlar vurgun yapmak adına tabiri caizse ayıya dayı desin sussun! Kim konuşacak? Kim sorgulayacak? Kim yönetecek? Kendini , partisini ifade etmekten aciz ,koyun gibi güdülmekten rahatsız olmayan muhalefet mi konuşacak? Tek ayak üstünde kırk yalan söyleyen , sürekli “kandırıldık” diyen hükümet mi sorgulayacak? Takım elbise giyinmiş teröristler mi yönetecek?

Susmak?

Susmayı, haklarımdan bir haber yaşamayı kabul etmiyorum! Çanakkale de cepheye koşan, darbe deyince tankların önüne yatan bu millet kime oy vermiş olursa olsun (hdp bir parti değildir.) kendini ifade etme hakkına ve iyi yönetilmeyi isteme hakkına da sahiptir. Vergisini ödeyen, savaş zamanı aç kalmak pahasına ekmeğini askere yediren bu millet “Teröre teröriste çanak tutmayın , benim hakkımı onlara yedirmeyin! Pkk, hdp, dhkpc,fetö ayrım yapılmaksızın her üyesini infaz edin.Hapishanede onları beslemeyin! “Askeri liselerin %95’i cemaat bağlantılı kapatılmalı ” demek yerine devletin hiçbir kurumuna cemaat bağlantılı kimseyi almayın! Her fırsatta pkkya yardım eden incirlik üssünü kapatın yeterli gerekçemiz var bunun için!” deme hakkına sahiptir!

15 Temmuz olayına benzer bir olayda meydanlara değilde benzin istasyonlarına koşan, Elazığ’daki patlama sonrası polis karakolunun önüne değilde korkup evine koşa bir toplum istemiyorsanız bizleri susturmaya çalışmayın! Unutmayın hükümeti itaat etmek için değil, isteklerimizin yerine getirilmesi için seçiyoruz!

Büşra Polat

Hakkında: Büşra Polat

Yaşasın Irkımın Turan Ülküsü...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir