İsrail Bayrağının Anlamı

israil bayrağı

israil bayrağı
israil bayrağı

israil bayrağı ve anlamı ; Kesin olmamakla birlikte;iki mavi çizgi Fırat’la Dicle’yi sembolize eder. Fıratla Dicle arasında bulunan Mezopotamya kastedilmektedir. Mezopotamya kutsal kitaplarda cennet toprakları olarak geçer. Davut’un yıldızı da o bölgenin İsrail oğullarına aitliğini gösterir.Bir diğer iddia ise üst çizginin güneydoğu Anadolu olduğu alt çizginin ise Sina Çölü olduğudur.

İSRAİL KRALLIĞININ SINIRLARI

“O zaman Rab bütün milletleri önünden kovacak ve sizden büyük kuvvetli milletlerin mülkünü alacaksınız. Ayak tabanlarınızın bastığı her yer sizin olacak. Sınırınız çölden Lübnan’dan ırmaktan, Fırat ırmağından garp denizine kadar olacaktır. Önünüzde kimse duramayacak, Allah’ınız Rab size söylediği gibi dehşetinizi ve korkunuzu ayak basacağınız bütün diyar üzerine koyacaktır.”(Tevrat, Yasanın Tekrarı, 11/24)Hahamlar Tevrat’a sapkın üstün ırk inançlarını eklerken, bu ırkın yaşayacağı topraklara sınırlarını çizmeyi de unutmamışlardır.

Tevrat’a göre Allah, Yahudilere Kenan diyarını vaat etmiştir. Yahudi dünya gerçekleşmeden önce, bu topraklarda sadece Yahudilerin yaşadığı bir devlet kuracaklarıdır. Bu devlet büyük dünya krallığının merkezi ve idare yeri olacaktır.

Feyyaz Dostum

Hakkında: Feyyaz Dostum

Her hususta bilgi, her hususta kazanç demektir. 1987'den beri...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir