İsminizi Göktürkçe Yazın – Kelimeleri KökTürkçeye Çevirin

Göktürk alfabesi

İsminizi Göktürkçe Yazın – Kelimeleri KökTürkçeye Çevirin

İsminizi Göktürkçe Yazın – Kelimeleri KökTürkçeye Çevirin

turk-pazar-milliyetci-giyim-urunleri-reklamiBu çeviri uygulaması; Latin Türkçe harfler ile Runik Göktürkçe harfler arasında sembolik çeviri yaparak, ziyaretçilerin fikir edinmesini sağlamak amacıyla düzenlenmiştir. Aşağıdaki linke tıklayarak sayfaya giriş yapabilir, boşluktaki alana ismimizi ya da çevirmek istediğimiz kelimeyi yazarak “Enter” tuşunu tıklayarak ya da “çevir” butonuna tıklayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Google Chrome, Java ile olan anlaşmasını sona erdirdiği için lütfen diğer tarayıcılar ile çeviri işlemini gerçekleştirin. Chrome ile yapmanız halinde çeviriler gerçekleşmeyecektir. Bu nedenle sizlerden farklı tarayıcılar kullanmanız tavsiye edilmektedir.

İsminizi Göktürkçe Yazın - Kelimeleri KökTürkçeye Çevirin

Tıkla

Göktürkçe ile ilgili olarak hazırlamış olduğumuz diğer konulara ulaşmak için buraya tıklayarak ulaşabiliriniz. Çeviri için Chrome harici tarayıcıları kullanınız.

Feyyaz Dostum

Hakkında: Feyyaz Dostum

Her hususta bilgi, her hususta kazanç demektir. 1987'den beri...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

22 Comments on “İsminizi Göktürkçe Yazın – Kelimeleri KökTürkçeye Çevirin”

 1. Böyle bir çalışma yaptığınız için teşekkür ederim. Google Chrome ile açamadım ama Firefox ile açıldı. Diğer arkadaşların dikkatine.

 2. Kardeş bu baştan sona hatalı çeviriyor. Göktürkçe sağdan sola yazılır bu soldan sağa yazıyor. Aynı kelimede hem ince hem kalın harfleri kullanıyor.

 3. Yaşamak için ölmek sırası bizde. Nasıl göktürk alfabesi ile yazılar bilir saygilar

 4. Göktürkçe runik değildir. Bu konuda yapılan araştırmalar runik olduğuna dair hiç bir gerçek kanıt göstermedi. öz Alfabemizi runik diğerek yadsımayın lütfen

 5. Feyyaz Bey bu çeviride çok fazla hata var.İlk olarak Göktürkçe soldan sağa yazılır. Bazı harfler yanlış ve Göktürkçede sessiz harflerde kalın-ince ayrımı vardır. Göktürkçede bütün sesliler yazılmaz. Umarım bu yazdıklarımı dikkate alırsınız. Kolay gelsin 🙂

  1. Evet, bazı şeylerin bizler de farkındayız ancak özellikle kalın-ince ayrımı ile ilgili ayarlamaları yapmak pek kolay gözükmüyor. Çünkü harf çevirisi üzerine kurulmuş bir sisteme sahibiz.

   Sitemizdeki göktürkçe alfabe yazısında ince ve kalın harfler de mevcut. Oradan gerçek yazılıma ulaşabilirsiniz.

   1. Evet bu konuda bilgimiz var ve kalın-ince ayrımını da ekleyip sistemi güncellemek için çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir