insanca yaşamak? – Büşra Polat

insanca yaşamak

insanca yaşamak

insanca yaşamak – Büşra Polat

“Tek dileğimiz bizden alınan, zorla çalınan ezilmiş tüm halkların isteği olan insanca bir yaşam!”

insanca yaşamak

Bu sözler daha bıyıkları terlememiş bir teröristin sözleri, daha 15’ine yeni basmış dağlara çıkıp domuz gibi bir yaşamı seçerek, Türkiye Cumhuriyeti‘ne karşı gelerek insanca yaşamak istiyor. Biliyor mu acaba nedir insanca yaşamak?

Çalıştığının hakkını alabilmek, çocuklarını güvenle okula gönderebilmek, ihtiyacın olduğu zaman hastaneye gidebilmek, tüm kamu kuruluşlarından sonuna kadar faydalanabilmektir. İkinci sınıf insan muamelesi görmeden eşit haklara sahip olmaktır insanca yaşamak! İnsanca bir yaşam istemek içinde tek bir şart var o da insan olmak! Peki Türkiye Cumhuriyetinde insanca yaşayamayanların Türkler olduğunu düşünen bir tek ben miyim?

Mesela siz hiç evinizde kaçak elektrik kullandınız mı ?
Kullanmadınız, kullanamazsınız ama Doğuda kaçak elektrik kullanımının %95 e ulaştığı ilçeler var. Doğu ve Güneydoğu Anadolu da elektrik borcu 12 Milyar TL’yi buldu. Devlet o parayı onlardan zorla almak yerine sadece 3.2 Milyar TL’sini alabilmek için bile kampanya başlatır oldu. Yetmedi onların kullandığı elektrik faturasını bize kesti. Ama insanca yaşayamayan bizler değil onlar oldu.

Dünya üzerinde asker ve polisine kurşun sıkıp dağa çıktığı , devlete baş kaldırdığı için teröristlerini besleyen ve ödüllendirilen başka bir ülke gördünüz mü?
Görmediniz, göremezsiniz ama bizde öyle mi hükümet “çözüm süreci” adı altında dağdan inen teröristi hapse atmadı (ki bence en adi şekilde gebertilmeli),iş imkanı verdi. Yine yetmedi tokilerden Şehit yakınlarını çıkarıp onları yerleştirdi. Ama insanca yaşayamayan bizler değil onlar oldu.

Türkçüyüm dediğinizde yüz ifadesi değişmeyen farklı görüşte bir tek Allah’ın kuluna rast geldiniz mi?

Gelmediniz, gelemezsiniz. Çünkü Atamın kurduğu parti de dahil olmak üzere herkes Kürtçülük yapar, Türkçülüğü aşağılar oldu. Terörist seviciliğin adı Hümanizm, apoculuğun adı da Kemalizm oldu. Ama hakları elinden alınmış, ezilmiş olan yine onlar oldu.

Evet şuan Doğu yanıyor, yansın!
Nerde devlet diye köpürüyorlar daha da beter olsunlar!
3 kadın alıp en az 8 çocuk yapmayı biliyordunuz. Bakmayı sahip çıkmayı da bilecektiniz. Devleti eviniz yanarken değil, adamlar bombaları yollara döşerken anacaktınız. 11 yaşındakinin çocuk olduğunu öldükten sonra değil, eline molotof vermeden önce düşünecektiniz.

İnsan olmayı beceremeyen kaçakçı katırlar, dağa çıkmış domuzlar olarak sizler insan olma ve insanca yaşamak hakkını çoktan kaybettiniz. Ulu Tanrım askerimin, polisimin bileğine güç, sizin leşlerinize de bereket versin…

Büşra Polat

Hakkında: Büşra Polat

Yaşasın Irkımın Turan Ülküsü...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

One Comment on “insanca yaşamak? – Büşra Polat”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir