FM 2016 En iyi Kaleciler Listesi

FM 2016 En iyi Kaleciler

FM 2016 En iyi Kaleciler Listesi

FM 2016 En iyi Kaleciler – FM Arşiv

FM 2016 En iyi Kaleciler

Kaleci bir takımın yarısıdır derler. Gerçekten de öyle. Pek çok maçta takım kötü oynasa da kaleciler tek başlarına puan çıkartabiliyorlar.

İyi menajerler de kalecilerin değerinin farkında. Bugün oyun  dışında inceleme yaptığımız zaman dünyanın en büyük kulüplerinin kalecilere yaptıkları yatırımları fark etmemek imkansız. Durum böyleyken Football Manager oyuncuları için de kalecilerin önemi çok fazla. Özellikle gelecek vaat eden ve bir kaç yıl kaleyi koruyabilecek kaleci transferi her menajerin isteyeceği bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

İşte bizim listemiz;

Football Manager Arşiv ekibi olarak sizlere 30 yaş altı en iyi kalecileri sıraladık. Bu listedeki kalecileri zaten duymayan yoktur. Yine de izlediğiniz transfer politikası doğrultusunda sizlere yardımcı olabilecek ufak bir liste hazırladık.

Göze Çarpanlar;

ter Stegen‘in Barcelona’ya satılmasından sonra Gladbach kalesini devralan Yann Sommer Gladbach formasıyla performansını çok yükseltti. Football Manager içerisinde de bu yükselişi 2015 ve 2016 serileri arasında görebiliyoruz. Eğer maddi imkanlarınız yeterli ise ve Avrupa kupalarında iddialı olmak isteyen bir takım yönetiyorsanız kesinlikle tercihiniz Yann Sommerolmalı.

Türkiye‘de forma giymesi sebebiyle yakından tanıdığımız için de özellikle bir başlık açmak istedik. Listedeki kalecilere göre hemen hemen en ucuz değere sahip olan Muslera oyun içerisinde de kesinlikle şüphesiz kaleyi teslim edebileceğiniz bir kaleci. Eğer kaleci sorunu yaşayan bir kulübü yönetiyorsanız kaleyi gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz bir isim deFernando Muslera.

Yine kaleci sorunu yaşayan arkadaşlarımız için bir alternatif oluşturabilmek adına belli performans standardına sahip Ron-Robert Zieler ismini öneriyoruz. Büyük kulüplerde sırıtmayan, orta çaplı kulüplerde ise adeta fark yaratan bir profile sahip olan Zieler 26 yaşında olması sebebiyle uzun yıllar kalenizi korumaya aday olmasından ötürü de gerçekten iyi bir potansiyel. ( Bu arada Almanya kaleci konusunda gayet başarılı. (: )

Göze çarpanlar listesinde yer alan oyuncular dünya devlerinde değil de alternatif kulüplerde forma giyen oyuncular olması yanı sıra süreklilik, performans standardı ve kişilik sorunu olmayan oyuncular olarak tarafımızdan seçildi. Tabi ki farklı alternatifler üretilebilir. Ama bizlerin tercihleri bu yönde…

Kaynak: FM Oyuncusu

Feyyaz Dostum

Hakkında: Feyyaz Dostum

Her hususta bilgi, her hususta kazanç demektir. 1987'den beri...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

2 Comments on “FM 2016 En iyi Kaleciler Listesi”

  1. Ülkenin Sana İhtiyacı Var…

    Merhaba arkadaşlar oyunu duyanda olabilir duymayanda kısaca açıklıyorum . Normal yine her ülkeler var Türkiye , Kıbrıs , İtalya , Filipinler bile . Bunlarda vatandaş oluyorsunuz savaşıyorsunuz , kendinize gazete açıyorsunuz , milletvekili ve hatta devletin başına bile geçiyorsunuz oy sistemi mevcut . Türkiye’nin kimi toprakları şuan işgal altında Sırbıstan düşmanımız açıkcası eğlenceli pek çokta zaman ayırmanıza gerek yok oyunda keşfedilecek çok şey var .

    Oyunda ekmek tüketiyorsunuz canınız 6 dakikada 10 çoğalıyo yani saatte 100 can doluyor .
    Silahlar var savaşmak için q1 q2 q3 q4 q5 diye gidiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir