Bankacıların Maaşları Ne Kadardır?

banka gişesi

2015 Bankacı maaşları Ne kadardır ?

Özel bankalar gişedeki elamanlarına 900tl -1000 tl lira verilir. Yabancı diliniz varsa +600 TL dil tazminatı vardır.Dil tazminatı zaten birçok kurumda olmakla birlikte genellikle bankalarda vardır.En etkin bankacılık sektöründe kullanılmaktadır. Dil tazminatı için kurumlar arası karşılaştırdığımızda kamuda 30-40 TL arası alacağınız tazminat,bankalarda 400-600 TL gibi bi aralıkta değişmektedir.

Müdürlerin Maaşları Ne Kadardır?

Tabiki şube bazında düşünüldüğü zaman bankalarda maaşı en çok müdürdür. Müdürlerin maaşları bankadan bankaya ,şubeden şubeye 2900-7500 TL arasında değişmektedir.(Müdürlerin en küçüğü en az 35 yaşındadır) Bunun yanında ise müdürler ekstradan ikramiye+ mayis ayında 10.000 lira gibi ek ödemeleri vardır.

Uzman Yardımcısı Maaşları Ne Kadardır?

Bankalarda Uzman yardımcısı olarak işe başlayan personele 2400-3500 TL arası  maaş verilir. Bankaların hizmet verdiği alanlardaki konularda yetiştirilmek ve daha sonraki aşamada o alanlarda kullanılmak üzere istihdam edilen personellerdir. İyi derecede yabancı dil bilen personeller uluslararası işlemlerde, görüşmelerde veya anlaşmalarda kullanılırlar.Böylece dil tazminatından da yararlanmaktadırlar.

Müfettişler Ne kadar Maaş Alır ?

Bankalarda Müfettişe de yaklaşık 2800-3500 TL arası bir fiyat maaşa ilave olarak verilir. Maaşa ilave olarak verilen bu paraya harcırah denilmektedir. Harcırahlar yıl bazında düşünüldüğü zaman 25.000 TL ila  35.000 TL arasında bir kazanç sağlıyor. İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, TEB, OYAK, ING, Finansbank, Vakıfbank, Halk bankası, Ziraat bank, Garanti, Akbank, HSBC, Türkiye Finans, Kuveyttürk ve daha birçok banka.Bankacılık sektörünün önde gelen bu bankaların gelişen hizmet ağlarında ,gelişen teknoloji ile daha çok müşteriye ulaşması yıllık kâr oranlarının her yıl bir önceki yıla göre artması ile bankalar çalışanlarına ve müşterilerine tüm şartlarda en iyi koşullarda en iyi hizmet avantajlarını sunmaktadırlar. Yukarı da  adı geçen bankalar, bankacılık sektöründe yıllardır bulunan müşterisi ile çalışanı ile uzmanlaşmış Türkiye’nin önde gelen bankalarıdır. Bünyesinde binlerce kişiye iş imkanı sağlayan bu bankalar , belli zaman aralıklarında yarattıkları istihdam ile personel alımı yapmaktadır. Personel alımında öncelikle sınav gerçekleştirip daha sonra sınavı geçen kişileri mülakata tabi tutmaktadır. Başarılı olan kişileri ardından şubelere, genel müdürlük birimlerine yerleştirmektedir. İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, TEB, OYAK, ING, Finansbank, Vakıfbank, Halk bankası, Ziraat bank, Garanti, Akbank, HSBC, Türkiye Finans, Kuveyttürk ve diğer tüm bankaların personellerine verdikleri maaşları banka genel müdürlüklerince belirlenerek personellere verilmektedir.

Dilerseniz Maaş Aralıklarına Bakalım

İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, TEB, OYAK, ING, Finansbank, Vakıfbank, Halk bankası, Ziraat bank, Garanti, Akbank, HSBC, Türkiye Finans, Kuveyttürk  ve diğer tüm bankaların çalışanlarına verdikleri  maaşlar ne kadardır? İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, TEB, OYAK, ING, Finansbank, Vakıfbank, Halk bankası, Ziraat bank, Garanti, Akbank, HSBC, Türkiye Finans, Kuveyttürk ve diğer tüm bankalar farklı pozisyonlarda elaman çalıştıran bankalardır.Örnek vermek gerekirse bir bankada gişe yetkilisi olarak adlandırdığımız bir pozisyon diğer bankada gişe asistanı olarak veya daha değişik gişe görevlisi olarak pozisyonlar arası farklılıklar vardır. Bu nedenle de pozisyona göre her çalışan farklı miktarlarda  maaş almaktadır. Ayrıca İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, TEB, OYAK, ING, Finansbank, Vakıfbank, Halk bankası, Ziraat bank, Garanti, Akbank, HSBC, Türkiye Finans, Kuveyttürk ve diğer tüm bankalar şubeye göre maaşlarda değişiklik yapabilen  bankalardır. Örneğin Ankara için memur maaşları brüt 1400TL gibi bir rakamdır.

Bankalar ayrıca çalışanlarına bu maaşın yanında ek olarak  ödeme yapmakta ve daha birçok imkan sunmaktadır.. Maaş, sigorta, agi, yol, yemek, özel sigorta, sağlık, özel sağlık sigortası, yemek için ticketler  net bir maaş ile birlikte tüm çalışanlarına verdiği üç ayda bir ikramiye, yemek için ekstra bir avantaj olarak sodexo ve servis hizmeti sağlamaktadır. Diğer yandan bankada çalışan gişe görevlilerinin maaşı 1800 TL ve banka bünyesinde yazılım mühendisliği yapan kişilerin maaşı ise 4500 TL olarak belirlenmiştir.

Genel müdürün maaşı 150.000- 500.000 TL arasında değişmektedir.Artık bir genel müdür bu kadar alıyorsa bankalarda dönen parayı siz düşünün.Bankacılık verilen maaşlarla,sağlanan imkanlarla bu kadar güzel görünürken bankacılığın stresli ve yoğun iş temposu olan bir meslek olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Maaşlarda zam olayı var mıdır? Eğer bir zam yapılacaksa bunu bankanın genel müdürlüğü belirler.Tabi bu zamdan bankanın her çalışanı nasibini alır.Zamlar bankanın kâr oranına göre belirlenmektedir.Zamlar çalışanları motive etmek,ödüllendirmek amacıyla yapılmaktadır.

 

Feyyaz Dostum

Hakkında: Feyyaz Dostum

Her hususta bilgi, her hususta kazanç demektir. 1987'den beri...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir