teröre karşı akademisyenler

Akademisyenler Teröre Karşı Bildirisi

Teröre Karşı Bildiri

teröre karşı akademisyenlerTeröre Karşı Akademisyenler Bildirisi

Yakın zamanda gündeme bomba gibi düşen akademisyenler olayı ülkemizdeki üniversitelerin durumunun ne kadar içler acısı olduğunu göstermişti. Bu devletin eğitim imkanı sunması, burs vermesi, yurtlarında barındırması ve nice yardımları sayesinde bugün akademisyen sıfatı almış, bir çoğu Doç. Dr. hatta Prof. Dr. olarak akademik hayatını sürdüren bireyleri toplanarak devlete karşı terörü savunan ve haklı gösteren bildiriye imza attılar.

Olay kısa süre geçmeden sosyal medyada gündeme düşünce ve tepkiler artmaya başlayınca pek çok kişi YÖK‘ü ve gerekli Emniyet Birimlerini göreve davet etti, çeşitli kampanyalar başlattı. Akabinde gelişen olaylar bildiriye imza atan akademisyenlerin aleyhinde oluştu. Pek çoğu üniversitesinden ayrıldı, pek çoğuna davalar açıldı ve insanların nezdinde düştüğü “hain” konumu da ayrıyeten cabası oldu.

Bu devleti satmak, bu millete ihanet etmek bu kadar kolay olmamalıydı!

Tabi ki gereken işlemler yapılmaya başlandı. Tüm bu olaylar olurken kontraktivite olarak Akademik Birlik Platformu adıne Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden Doç. Dr. Metin Aksoy “Akademisyenler Teröre Karşı” isminde bir bildiri oluşturdu ve bildiriyi terorekarsiyiz.com adresinde yayınladı.

Bu bildiye akademisyenler terorekarsiyiz.com internet sitesi üzerinden imzalarını gönderdiler. Kısa süre içerisinde ilgi gören bu bildiriye son rakamlara göre 4.700 civarı imza atıldı ve imza atan akademisyenler içerisinde Hakkari Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi, Dicle Üniversitesi gibi terör bölgesinde yer alan üniversitelerin akademik personelleri de önemli ölçüde katılım gösterdi.

Editör Yorumu;

Bir insan rütbe olarak her türlü konuma gelebilir. Orgeneral, Başbakan hatta Cumhurbaşkanı olabilir. Bu onun makamını ifade eder. Ancak karakter ve kişilik sahibi değilse yani adam olamamışsa isterse Ordünaryüs Profesör olsun, bizlerin, vatan evlatlarının nezdinde bir hiçten öteye gitmeyecektir.

Öğretmenliğin ne kadar kutsal bir meslek olduğunu bilen bu vatanın çocukları, Akademik Eğitimciliğin de önemini bilecek, kavrayacak kadar bilinçli çocuklardır. Bu nedenle bu ülkenin çeşitli üniversitelerine yerleştirilen hainlerin oyunlarına gelmeyecek, onlara karşı tavırlarını da göstermekten çekinmeyeceklerdir.

Her koşulda, şartlar ne olursa olsun!
Bu aziz vatan bölünmeyecektir. Sizinicin.Org ekibi olarak bu yazımızı bitirirken ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün şu sözlerini hatırlatmak istiyoruz;

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir