Ahlaksızca Özgürlük Olabilir mi?

Ahlaksızca Özgürlük

Ahlaksızca Özgürlük Olabilir mi?

Ahlaksızca Özgürlük Olabilir mi? – Feyyaz Dostum

Geçtiğimiz günlerde Okan Bayülgen‘in programında bir protesto gösterisi yaşanacaktı.

Ahlaksızca Özgürlük
Ahlaksızca Özgürlük

Daha önce Beyaz Show olarak adlanan programa telefon bağlantısı yapan ve kendisini “doğuda görev yapan Ayşe öğretmen” olarak tanıtan bir provakasyoncunun PKK terör örgütünü savunduğuna ve devlet aleyhinde açıklamalarda bulunmasına şahit olmuştuk.

Yine aynı olaya paralel olan bir örgüt olan Femen ile ilişkili olan ya da ona benzer bir eylemde bulunarak dikkat çekmek isteyen bir genç bayan Okan Bayülgen’in programında soyunmaya kalkıştı. Sözde niyeti bazı şeylere dikkat çekmek idi ve şahıs “AKP vekillerine teşekkür ediyorum” diyerek tepkide bulundu.

Öncelikle bu eylemin bir senaryo olmasını düşündüren mantıklı dayanaklarım mevcut. Ancak bunu yok sayıp, ortaya çıkan tabloda insanları kutuplaştırılması faaliyetlerine dikkat çekmek istiyorum. Bugün vatanını gerçekten seven, erdem sahibi insanların yapılan askeri operasyonlar dayanak yapılarak AKP’nin kucağına itilmesi gibi bir durum söz konusu. Diğer yanda ise AKP’ye muhalif olarak en güçlü konumdaki siyasi parti olan ve terör örgütünün siyasal uzantısı olan HDP ile flört eden CHP tarafına ise, AKP‘nin gerici ve hain olduğuna inandırılan kesimin oy vermesi sağlanıyor. Milliyetçi Hareket zaten parti başındaki şahıs sebebiyle pasif durumda olduğu için kemikleşmiş kitlenin ötesine geçememekte. Tüm bu faktörler ise insanların kutuplaşmasına dayanak olarak karşımıza çıkıyor.

Düzen partileri Büyük Ortadoğu Projesi için kendilerine verilmiş senaryodaki rollerini oynarken bu topraklara asırlar içerisinde yerleştirilen sevgi, saygı ve hoşgörü kavramları ise kazınarak bu topraklardan sökülüp atılıyor. Nihat Genç yıllar önce bir konuşmasında tam olarak bu durumdan bahsetmişti. Bugün söylediklerini daha net görüyorum. Namaz kılıyorsan AKP’li olacaksın. İçki içiyorsan CHP’ye oy vereceksin çünkü bu medeniyettir. Milliyetçi isen MHP’ye oy vereceksin ya da Kürt isen HDP’li olacaksın. Bu partiler yanlış yapsa da bu partiden olacaksın.

Bağımsız insanların, gerçekten taraf olmadan doğru ve kendine uygun olanı konuşan insanların ne yazık ki bir söz hakkı bulunmuyor. Türkçü teşkilatlarda yer almak istiyorsan “Tengrici” olacaksın, müslüman olamazsın. Ülkücü isen “İslam” gayesi güdeceksin. Kürt isen PKK’lı olacaksın. Atatürkçü isen CHP’ye oy vereceksin. Tek tipleşmiş ve birbirinden kutuplaşmış insanlar topluluğu…

Tüm bunların Okan Bayülgen’in programı ile ilişkisi nedir diye soranlar muhakkak olacaktır. Sorunuza öncelikle soruyla cevap vereyim.

Ahlak mı daha üstündür yoksa özgürlük mü?

Eğer ki cevabınız ahlak ise beni anlamışsınızdır. Belki de çoluk çocuğun izlediği programda, bırakın çoluğu çocuğu ülkenin tüm vatandaşlarının seyrettiği bir programda soyunarak organlarını göstererek tepki vermek her şeyden önce bir ahlaksızlıktır. Bunun din ile diyanet ile bir ilgisi yok. Ahlak kuralları dünyanın her yerinde benzerlik gösterir. Tabi ki giderek bozulan insanoğlu bu değerleri yok etmek için elinden geleni yapıyor. Ancak AKP’yi eleştirmek için “göğüslerini açarsan“, e o zaman birileri de çıkıp “ya bu muhalifler de amma o…pu, her tarafları meydanda geziyorlar” dediği zaman sesini çıkartmayacaksın. Böyle saçmalık olmaz. Türk Milletine uygulanan “ideolojik taarruz” burada bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Yine takdiri siz değerli okuyuculara bırakıyorum.

Ahlaksızca Özgürlük Olabilir mi?

Feyyaz Dostum

Hakkında: Feyyaz Dostum

Her hususta bilgi, her hususta kazanç demektir. 1987'den beri...

Yazarın tüm yazılarını görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir