30 Ekim 2016 saat ayarı

30 Ekim 2016 Saat Ayarı

30 Ekim 2016 Saat Ayarı Nasıl Yapılır?

30 Ekim 2016 saat ayarı30 Ekim 2016 Saat Ayarı ile ilgili durum ilk olarak geçtiğmiz aylarda resmi gazetede yayınlanan ilgili kararname ile ortaya çıkmıştı. Geçiş yapıldıktan sonra nasıl bir durumla karşı karşıya kalınacağı merakla bekleniyordu ve pek çok kişi akıllı telefonlarla işlerini yürüttüğü için büyük süprizlerle karşılaştı.

Kış saati uygulamasının yürürlükten kaldırılmasından sonra yedi ay boyunca kullanılan yaz saati uygulaması tüm yıla yayıldı ve artık sabit saat uygulaması ülkemizde kullanılmaya başlandı. Sabit saat uygulamasından ilk anda etkilenen hiç şüphesiz akıllı telefonlar oldu. Akıllı telefonlarını alarm ve saat olarak kullananlar saatin bir saat geç gösterimi ile karşı karşıya. Telefonunun saatinin doğru olup olmadığını kontrol etmek isteyenlerin ilk başvurduğu nokta ya televizyonlar yada Google’a “30 Ekim 2016 Saat Ayarı” “Türkiye’de saat kaç”, “Saat kaç” gibi arama cümleleri oldu. Telefonunun saatini ülkemizdeki TV kanallarının saatlerine bakarak ayarlayan kullanıcılar şanslı çünkü şu anda Google’da “Türkiye’de saat kaç?” diye arama yaptığınızda Google saati 1 saat geride gösteriyor. Yani Google, Türk kullanıcılarına sanki kış saatine geçiş yapılmış gibi 1 saat geri gösteriyor.

Gerçekte ise, Türkiye’de saat şu anda aşağıdaki gibi

Akıllı Telefonunuza 30 Ekim 2016 Saat Ayarı

Akıllı telefonlarınızda bu sorunu aşmak için yapmanız gerekenleri sizlere maddeler halinde anlatacağız. Bunun için aşağıda paylaşmış olduğumuz adımları izlemeniz durumunda akıllı telefonunuz güncel saati sizlere sunacaktır.

Telefonunuzun Ayarlar menüsüne girin

  1. Ayarlar menüsünden Tarih ve Saat menüsünü seçin.
  2. Bu sayfada karşınızda Otomatik Tarih ve Saat, Otomatik Saat Dilimi, Tarih Ayarla, Saati Ayarla, Saat Dilimi Seç ve 24 Saat biçimi kullan gibi seçenekler yer alacak. İk olarak yapmanız gereken “Otomatik Saat Dilimi” seçeneğini kapatmak.
  3. Otomatik Saat Dilimi seçeneğini kapattıktan sonra şimdi “Saat Dilimi Seç” menüsüne giriş yapın ve “GMT +03:00 Moskova Standart Saati” seçeneğini seçin.
  4. +03:00 olarak gösterilen Minsk, Bağdat, Moskova, Kuveyt ve Nairobi seçeneklerinden istediğinizi de seçebilirsiniz.
  5. Artık akıllı telefonunuz doğru saati gösteriyor. Telefonunuzu formatladığınızda veya saatinin yanlış olduğunu düşündüğünüzde yine bu yazımızdan saatinizi kontrol edebilirsiniz.

Siorg ekibi esenlikler diler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir